دکتر احتشام فر

تغییر جزء ثابت هستی
Administrator
14/05/29 پنجشنبه
PDF Print E-mail
تغییر، جزء ثابت هستی:
reson changeتغيير، از حالي به حالي گرديدن، دگرگون شدن، تبديل و تعويض يا انتقال از وضعيتي به وضعيتي جديد يا انقلاب را گويند. تغيير تقريبا جزء ثابت جهان هستي است. از دامن تغيير تفاوت ها بيرون مي آيد و گونه هاي مختلف و متنوع ايجاد مي گردد. هرگز دو اثر انگشت مشابه نداشته ايم، چگونه است كه وقتي افراد يك خانواده را مورد مطالعه قرار ميدهيم دنيايي تفاوت و تغيير در ژنوتيپ (ساختار ژنتيكي)، فنوتيپ (وضعيت ظاهري) و ظرفيت هاي روحي رواني و اجتماعي آنان مشاهده مي نماييم. به طبيعت بنگريد، ميليون ها گونه گل و گياه و جانور و دنيايي از تفاوت در ميان هر گونه، در مجموع تغيير و تفاوت جزئي پايدار از جهان است. و بقولي آنان كه تفاوت ها را بر نمي تابند و در مقابل تغييرات مقاومت مي نمايند، در واقع با نظام حاكم بر هستي در تقابل هستند. همانگونه كه همه ما شاهد هستيم اين تغييرات ذاتي، زندگي روز مره انسان ها را نيز دستخوش تغيير نموده و در طول زمان اين تغييرات سرعت و شدت بيشتري داشته است. شرايط زندگي، نيازها، منابع، ارتباطات، قوانين و الزامات، وسايل و ابزار كار، تكنولوژي، مديريت و هر آنچه پيرامون ماست به سرعت در حال تغيير مي باشند. امروزه اكثر صنایع و تقریبا" تمامی شركتها، از غولهای صنعتی تا خرده پاهای تجاری بر روی هدف مشترك مدیریت یعنی « تغییر» كه در گذشته به كلی از آن پرهیز می شد، تمركز كرده اند. به بازار جهاني بنگريد. چگونه تغييرات را مديريت مي نمايند. سازمانهاي موفق در جهان امروز سازمانهایی هستند که تغییر و تحول را در چهارچوب تشکیلاتی خود بگنجانند و آنرا نهادينه نمايند.
 
هفته سلامت
Administrator
14/04/21 دوشنبه
PDF Print E-mail
هفته سلامت (1 تا 7 اردیبهشت):
flower.ageسلامت و امنیت دو نعمتی است که تنها پس از فقدان یا از دست دادن، ارزش واقعی آنها را درک می نماییم، به قولی سلامتی تاجی است بر سر افراد سالم که تنها بیماران آنرا می بینند. گرانبهاترین و پایدارترین سرمایه هر کشوری، سرمایه انسانی آن است و سلامت افراد به عنوان یکی از بزرگترین پشتوانه های ملی، در بسیاری از جوامع پذیرفته شده است. همانگونه که می دانید، سلامتی تنها نبود بیماری یا نقص عضو نمی باشد و در حال حاضر، رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را سلامتی اطلاق می نمایند. با این نگاه در می یابیم که سلامتی بطور مجرد دست یافتنی نبوده، مسئولیتی همگانی است و با مشارکت کلیه نهادها ، سازمانها و بخش های دولتی و خصوصی اهداف آن محقق می گردد. علی رغم آنکه سلامتی بخشی از حقوق اولیه انسانی بوده و در قوانین اکثر کشورها، تامین آن به عهده دولت می باشد ولی به دلیل گستردگی ابعاد آن و محدودیت های منابع، تحقق آن بدون هم یاری و کمک های بی دریغ عموم مردم، بویژه خیرین محترم میسر نمی گردد.  
 
روز دندانپزشکی
Administrator
14/04/11 جمعه
PDF Print E-mail
23 فروردین روز دندانپزشکی:
dental3حدود 60 تا 90 درصد کودکان مدارس و نزدیک به 100 درصد بزرگسالان در سراسر جهان دارای حفره دندانی می باشند. حفره دهانی را می توان با حفظ یک سطح ثابت و کمی فلوراید در دهان جلوگیری نمود. بیماری های شدید لثه که ممکن است منجر به از دست دادن دندان ها گردد در 10تا 15درصد بالغین 35 تا 44 ساله یافت می گردد. در سطح جهانی حدود 30 درصد افراد با سن 65 تا 74 سال، بدون دندان طبیعی می باشند. بیماریهای دهان و دندان در کودکان و بزرگسالان، در گروه های فقیر و محروم بالاتر است. مهمترین عوامل خطر برای بیماریهای دهان شامل رژیم غذایی ناسالم، مصرف دخانیات، استفاده از مشروبات الکلی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عوامل اجتماعی می باشد. بهداشت دهان و دندان برای سلامت عمومی و کیفیت زندگی ضروری بوده و منجر به پیشگیری از درد دهان و دندان و صورت، سرطان گلو، عفونت و زخم دهان، بیماریهای پریودنتال، پوسیدگی دندان، از دست دادن دندان ها و اختلالات دیگر خواهد گردید. همچنین ظرفیت فرد را برای جویدن، لذت بردن از غذا خوردن، لبخند زدن و صحبت کردن افزوده و زیبایی، اعتماد بنفس و آرامش روانی او را موجب می گردد. 
 
روز جهانی بهداشت 2014
Administrator
14/04/07 دوشنبه
PDF Print E-mail
شعار روز جهانی بهداشت در 2014:
گزش کوچک، تهدیدی بزرگ (small bite, big threat)
WHDروز جهانی بهداشت، در واقع یاد آور سالروز تاسیس سازمان بهداشت جهانی در آوریل 1948 می باشد. سازمان بهداشت جهانی با هدف دستیابی مردم جهان به بیشترین سطح سلامت ممکن، وظیفه اصلی خود را مبارزه با بیماریها، بویژه بیماریهای مسری و شایع قرار داده است. تقریباٌ تمامی کشورهای جهان عضو این سازمان بوده و در چارچوب همکاریهای جهانی برای کنترل بیماریها و ارتقاء سطح سلامت جامعه خود، منطقه و جامعه جهانی مشارکت می نمایند. این روز فرصتی برای جلب توجه افکار عمومی به اهمیت سلامتی و موضوعات مرتبط با آن است. هر ساله به مناسبت این روز یکی از مسائل با اهمیت و از نگرانی های جدی در حوزه سلامت، به عنوان شعار سال انتخاب و به صورت یکی از اولویت های بهداشتی مد نظر قرار می گیرد. شعار امسال (2014) گزش کوچک، تهدیدی بزرگ می باشد. این شعار تاکیدی دارد به بیماریهای منتقله توسط ناقلین که بطور فزاینده ای در دنیا در حال افزایش می باشد. 
 
هوای پاک
14/04/02 چهارشنبه
PDF Print E-mail
کیفیت هوا و سلامتی: 
7051a996c5efb87ea7978479d941b09cآلودگی هوا، چه در محیط های بسته و چه در محیط های باز، یک خطر عمده زیست محیطی برای سلامتی است. با کاهش میزان آلودگی هوا در شهرها می توان به کاهش بار بیماریها، از جمله عفونت های تنفسی، بیماریهای قلبی عروقی و سرطان ریه کمک نموده و سلامت جامعه را ارتقاء دهیم. تخمین زده می شود که آلودگی هوا در محیط های بسته، همچون منازل و داخل سالن ها و غیره، سالانه موجب 4.3 میلیون مرگ زودرس می گردد. این مرگ ها بیشتر در کشورهای در حال توسعه و حدود نیمی از این موارد به علت پنومونی در کودکان زیر 5 سال اتفاق می افتد. آلودگی هوای شهری در فضای باز نیز سالانه موجب 3.7 میلیون مرگ در سراسر جهان می گردد. قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، فراتر از کنترل افراد بوده و نیاز به مداخلات مقامات دولتی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی دارد. 
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 4 of 19